Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

#SprzątaMY w Nadleśnictwie Limanowa za nami!

#SprzątaMY w Nadleśnictwie Limanowa za nami!

Od 15 do 24 czerwca we wszystkich 429-ciu nadleśnictwach trwała ogólnopolska akcja sprzątania lasów, którą zainaugurował Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką.

Nadleśnictwo Limanowa również uczestniczyło w akcji #SprzątaMY. Rozpoczęliśmy w piątek - 24.06, o godzinie 9:00. Wspólnymi siłami posprzątaliśmy jedno z najpiękniejszych i najczęściej odwiedzanych przez turystów oraz lokalnych mieszkańców, miejsc na terenie Nadleśnictwa - Dolinę Kamienicy - odcinek drogi leśnej Rzeki - Trusiówka. Tego dnia udało Nam się uprzątnąć ze śmieci również dwa inne miejsca - odcinek niebieskiego szlaku z Rzek na Nową Polanę, a także fragment drogi "Na Rybi Potok" wraz z przylegającym do niego składem drewna.

Królowały puszki aluminiowe, szkło, opony, a także materiały budowlane. Zebrane śmieci wylądowały w kontenerze na śmieci, skąd zostaną odebrane przez firmę zajmująca się przetwarzaniem odpadów. Rokrocznie Nadleśnictwo Limanowa wydaje ok. 70 tys. zł zarówno na sprzątanie lasu, jak i na wywóz śmieci.

Przypominamy, że śmieci w lasach to problem nie tylko estetyczny. Odpady na terenach leśnych to często pułapki dla drobnych zwierząt, szczególnie dla owadów. Wabią je resztki pokarmów i napoi. Lasy Państwowe wkładają ogromny wysiłek w usuwanie śmieci z lasów. Każdego roku ich uprzątnięcie kosztuje kilkanaście milionów złotych. W ostatnich latach na ten cel wydawane jest ok. 20 mln zł. Co roku z lasów wywozi się średnio 110 tys. m3 śmieci.


Lista aktualności Lista aktualności