Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Co w lesie huczy??

Co w lesie huczy??

W tym roku w dniach 11-13 marca Lasy Państwowe organizują niecodzienne wydarzenie dla miłośników sów oraz dzikiej przyrody!

Wydarzenie "Cowlesiehuczy?" nieprzypadkowo odbywa się w połowie marca. To wtedy u większości gatunków sów trwa okres godowy. Z powodu pandemii nie możemy spotkać się z Wami w lesie i na żywo przysłuchiwać się głosom lasu, dlatego zapraszamy Was na to wydarzenie do wirtualnego świata!

W czasie trzydniowego wydarzenia online (11 a 13 marca), na głównym profilu Lasów Państwowych na uczestników  będzie czekało mnóstwo atrakcji.
W programie zaplanowano m. in.:

  • Sowią lekcję online z edukatorami leśnymi, w której będziecie mogli wziąć udział w domu lub w klasie z uczniami

  • Filmy pełne ciekawostek, faktów i mitów, po których już nikt nie będzie miał wątpliwości, czym jest wypluwka, do czego służy sowom szlara i co sprawia, że lot sów jest taki bezszelestny

  • Rozmowy z ekspertami, przyrodnikami, sowiarzami, czyli tymi, przed którymi sowy nie mają tajemnic

  • Wizyta w ośrodku rehabilitacyjnym dla ptaków drapieżnych, gdzie porozmawiamy ze specjalistami o tym, jak wygląda opieka nad pacjentami

  • Nocna wyprawa do lasu i słuchanie głosów sów. Sowie pieśni miłosne najczęściej słychać po zmierzchu lub późnym wieczorem, to właśnie wtedy warto wybrać się do lasu. Tak! Będzie można je usłyszeć na własne uszy!

  • W końcu razem z leśnikami, na żywo, będzie można obejrzeć moment zwrócenia naturze sów, które zostały wyleczone w ośrodku, a teraz mogę wrócić do lasu.

Będziecie mogli na żywo zobaczyć puszczyki, uszatki, a nawet puchacza! Dodatkowo leśnicy powiedzą, czy można zbierać sowie pióra w lesie, co zrobić, jeśli znajdziemy młodą sowę pod drzewem i jak samodzielnie je nasłuchiwać, tak by było to bezpieczne dla ludzi i dla ptaków.

A dziś, żeby zachęcić Was do pogłębiania wiedzy o tych najbardziej tajemniczych ptakach naszych lasów przedstawiamy Wam krótki film, którego są głównymi bohaterami.

 


Lista aktualności Lista aktualności