Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Przedświąteczny czas!

Przedświąteczny czas!

Okres przedświąteczny to intensywny czas pracy nie tylko Funkcjonariuszy Posterunku Straży Leśnej przy Nadleśnictwie Limanowa, ale również pracowników terenowych - Leśniczych i Podleśniczych wszystkich Naszych leśnictw.

Nasze przedświąteczne obowiązki to nie tylko przygotowywanie choinek i stroiszu dla Was - do Waszych domów, ale również wzmożone patrolowanie i monitorowanie terenu zarządzanego przez Nadleśnictwo Limanowa. Nasze działania skierowane są głównie na nielegalne pozyskiwanie choinek i stroiszu przez osoby do tego nieuprawione.

W ostatnich dniach Strażnicy Leśni wspólnie z Funkcjonariuszami KPP Limanowa Wydziałem Drogowym w ramach "Akcji Choinkowej" przeprowadzili również działania w rejonie  miejscowości Limanowa, Kamienica, Szczawa, Lubomierz, Półrzeczki i Słopnice. Cel działań to sprawdzenie legalności przewozu produktów prosto z lasu - choinek, stroiszu i drewna. W wyniku kontroli samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych podczas w/w czynności nie stwierdzono nieprawidłowości, a także nielegalnego przewozu choinek i stroiszu.

Pamiętajcie, że kupując choinkę dostajecie rachunek lub paragon - podczas transportu miejcie go ze sobą, jako dowód legalnego pozyskania świątecznego drzewka! :)

Komenda Powiatowa Policji w Limanowej dzięki za współpracę!


Lista aktualności Lista aktualności