Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Submisja!

Submisja!

Zgodnie z Encyklopedią Leśną - http://www.encyklopedialesna.pl - submisja oznacza pisemną, ofertową licytację poszczególnych sztuk drewna gdzie wygrywa, najwyższa oferowana cena.

Leśnicy przygotowania do submisji rozpoczynają już w roku, który ją poprzedza. Na etapie szacunków brakarskich wybierają sztuki charakteryzujące się szczególnymi właściwościami, wymiarami, barwą czy układem słojów. Każda ze sztuk otrzymuje swój numer losu. Na submisji spotkać możemy wyjątkowe dęby, modrzewie, sosny, ale również jawory, z których powstają m.in: instrumenty muzyczne.

W tym roku - jak co roku od 22-óch lat - Nadleśnictwa zgrupowane w RDLP w Krakowie również organizują submisję drewna cennego.

Do sprzedaży przeznaczono ponad 432 m3 drewna, które zaprezentowane zostanie w dniach 30 listopada - 4 grudnia 2020 r. na składnicy zlokalizowanej na terenie szkółki leśnej w Leśnictwie Jodłówka (Nadleśnictwo Brzesko). Każdy klient po obejrzeniu danej sztuki do 4 grudnia składa swoją ofertę na daną sztukę czyli los. Wygrywa najwyższa oferta - submisja odbędzie się 4 grudnia 2020 r.

Szczegółowe informacje znaleźć można pod adresem: http://www.brzesko.krakow.lasy.gov.pl


Lista aktualności Lista aktualności