Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Wspólne działania z KOSG

Wspólne działania z KOSG

Karpacki Oddział Straży Granicznej współpracuje z wieloma służbami z terenu powiatu limanowskiego m.in. z KPP Limanowa czy Nadleśnictwami Stary Sącz oraz Limanowa.

Zapewnienie bezpieczeństwa turystów i odpoczywających w lesie to jeden z priorytetów działań Strażników Leśnych Nadleśnictwa Limanowa podczas działań realizowanych wspólnie z Funkcjonariuszami Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

Podczas minionego weekendu troje pracowników Nadleśnictwa Limanowa wspólnie z trzema Funkcjonariuszami KOSG z Nowego Sącza patrolowali teren Pasma Łososińskiego - od Sarczyna, aż po szczyt Jaworza.

Na efekty wspólnych patroli nie trzeba było długo czekać - ukaranych mandatami zostało dwóch quadowców.

Przypominamy, że art. 29 ustawy o lasach jasno określa możliwości poruszania się pojazdami silnikowymi po terenie leśnym. Zgodnie z tym ruch pojazdem silnikowym, zaprzęgowym i motorowerem w lesie dozwolony jest jedynie drogami publicznymi, natomiast drogami leśnymi dozwolony jest jedynie wtedy, gdy są one oznakowane drogowskazami dopuszczającymi ruch po tych drogach. Przepisy te nie obowiązują m.in. pracowników nadleśnictwa, funkcjonariuszy Straży Granicznej i innych organów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek publiczny czy osób zwalczających pożary oraz ratujących życie lub zdrowie ludzkie.

Pamiętajcie o tym poruszając się po lesie!

W związku z coraz częściej pojawiającymi się zapytaniami kierowanymi do Nadleśnictwa Limanowa informujemy, że działania Straży Leśnej obejmują teren zarządzany przez Lasy Państwowe.

Na pozostałych obszarach sprawy zarówno kradzieży drewna czy nielegalnych wjazdów na tereny np. lasów prywatnych prowadzą inne - odpowiednio do tego uprawione organy.

 


Lista aktualności Lista aktualności