Asset Publisher Asset Publisher

Limanowscy leśnicy przetransportowali rannego Orła przedniego do Leśnego Pogotowia w Mikołowie, działającego przy Nadleśnictwie Katowice.
Stałe współpracujemy z Ratownikami Grupy Podhalańskiej GOPR. Ta współpraca to przede wszystkim pomoc podczas działań ratowniczych i szkoleniowych, przekazywanie informacji o niebezpieczeństwach i...
W dniach od 6 do 14 marca br. realizowana będzie akcja Straży Leśnej pod kryptonimem "Wieniec 23".
W ostatnich dniach notujemy intensywne opady mokrego śniegu w temperaturze około 0 stopni C - w tej sytuacji często w lesie spotkać możemy zjawisko okiści. Nadleśnictwo Limanowa apeluje o rozważne...
Światowy dzień mokradeł 27.01.2023 | Paweł Twaróg ...
Nadleśnictwo Limanowa informuje, w trakcie sezonu łowieckiego na terenie nadleśnictwa odbywać się będą polowania zbiorowe na zwierzynę łowną organizowane przez koła łowieckie: Szarak, Jaworz,...
19 grudnia 2022 r. w Limanowej o godzinie 10:00 rozpoczął się III Kiermasz Bożonarodzeniowy. Wydarzenie zorganizował Powiat Limanowski. Nadleśnictwo - jako partner wydarzenia - również przywiózł na...
W dniu 18 grudnia plac przed siedzibą Opery przybrał zieloną barwę. Leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie, Nadleśnictwa Dąbrowa Tarnowska oraz Nadleśnictwa Limanowa zapewnili...
Nadleśnictwo Limanowa informuje o tymczasowym zamknięciu obiektu edukacyjno - turystycznego - miejsce odpoczynku "Ostra".
Nadleśnictwo Limanowa informuje, iż w dniach 16-23 grudnia odbywać będzie się sprzedaż choinek.
Działania gospodarcze w leśnictwie Gorc. 24.11.2022 | Paweł Twaróg ...
15 i 16 października przebiegał w Krakowie pod kątem imprez biegowych - 8. Cracovia Półmaraton Królewski i Mini Mini Kraków Run.
Małopolska Wojewódzka Komenda OHP w Krakowie w dniu 15 października br. zorganizowała na terenie Nadleśnictwa Limanowa i Gorczańskiego Parku Narodowego Ogólnopolski Bieg Papieski.
Tym razem to gorczańskie szlaki zapełniły się młodzieżą, która zgłosiła się na 68 Młodzieżowy Zlot Turystyczny im. Elfrydy i Czesława Trybowskich. Wprawdzie nie były to wyprawy takie jak dawniej,...
1 października na Rynku w Limanowej odbyła się uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wydarzenie połączone było z pokazem sprzętu służb mundurowych...
Zapraszamy wszystkich chętnych, i tych starszych i tych młodszych do wzięcia udziału w konkursie Leśne Inspiracje, którego tematem przewodnim jest "Piękno lasu".
W ramach czwartej edycji akcji #sadziMY - w dniach 29-30.09 br. - Nadleśnictwo Limanowa rozdawało sadzonki drzew leśnych.
Niedziela w Gorczańskim Parku Narodowym 15.09.2022 | Magdalena Tomasiewicz ...
Nadleśnictwo Limanowa informuje, iż w dniach od 23 września do 1 października 2022 roku, na terenie województwa małopolskiego odbywać się będzie ochronne szczepienie lisów przeciwko wściekliźnie.
Postępujące zmiany klimatu, objawiające się m.in. falami upałów, bądź długotrwałymi okresami suszy mają niekorzystny wpływ zarówno bezpośrednio na nas, jak i na środowisko w którym żyjemy. Polscy...

Asset Publisher Asset Publisher

Konkurs "Leśne Inspiracje" - Zapraszamy!

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym „Leśne Inspiracje”. „Drzewa - świadkowie historii”, tak brzmi temat tegorocznego Małopolskiego Konkursu Fotograficznego „Leśne Inspiracje”, organizowanego przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krakowie i Małopolskiego Kuratora Oświaty. Temat nawiązuje do Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski.

W konkursie może wziąć udział każdy, kto fotografuje małopolską przyrodę, szczególnie lasy: uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i dorośli. W tym roku tematem konkursu są drzewa. Zadaniem autorów fotografii jest ukazanie takich drzew, które pełnią szczególną rolę w krajobrazie, pamięci i kulturze społeczności lokalnych, są związane z wydarzeniem historycznym, ludźmi i zdarzeniami, wokół których toczyło się i toczy się nadal życie małych i większych społeczności, które inspirują do działania.

Organizatorzy konkursu czekają na zdjęcia drzew, które są kroniką zdarzeń, z którymi wiążą się opowieści, legendy, historie. Oczekiwane są zdjęcia drzew i drzewostanów z terenów Lasów Państwowych, jak również z terenów lasów niepaństwowych.

Ostateczny obraz ilustrujący temat „Drzewa - świadkowie historii" zależy jednak od interpretacji osoby fotografującej, dlatego ujęcie tematu może być bardzo szerokie. Zdjęcia, oprócz charakteru dokumentacyjnego, winny mieć przede wszystkim wyraz artystyczny.

Szczegółowe warunki konkursu reguluje Regulamin VIII Małopolskiego Konkursu Fotograficznego „Leśne Inspiracje" 2016. Fotografie należy nadesłać do końca listopada br. pod adres jednego z 16 nadleśnictw wchodzących w skład Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie (załącznik nr 1 do regulaminu) oraz wypełniony formularz zgłoszeniowy (załącznik nr 2 do regulaminu).

Organizatorzy konkursu przewidzieli dla zwycięzców wiele atrakcyjnych nagród. Najlepsze fotografie zostaną zaprezentowane wiosną przyszłego roku na specjalnej wystawie pokonkursowej prezentowanej w Krakowie.

 

Poniżej publikujemy regulamin konkursu wraz z załącznikami.