Asset Publisher Asset Publisher

Górna część Pola Biwakowego "Wiatrówki" tymczasowo nieczynna! 18.01.2022 | Magdalena Tomasiewicz ...
Uwaga POLOWANIE!!! 12.10.2021 | Magdalena Tomasiewicz ...
Uwaga – przedłużenie terminu naboru na wolne stanowisko pracy: Starszy Księgowy.
W dniu 24.12.2021 r. Nadleśnictwo Limanowa będzie nieczynne.
19.12.2021 r. Nadleśnictwo Limanowa wspólnie z Powiatem Limanowskim, lokalnymi rękodzielnikami, rzemieślnikami, a także producentami ekologicznej żywności brało udział w bożonarodzeniowym kiermaszu.
Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Limanowa ogłasza nabór zewnętrzny na wolne stanowisko pracy: STARSZY KSIĘGOWY
Dla absolwentów studiów ekonomicznych wyższych (o kierunkach: rachunkowość, finanse, controlling, audyt, doradztwo podatkowe) oraz absolwentów średnich szkół ekonomicznych (w zawodzie –...
Wyjątkowe podziękowanie dla Honorowych Dawców Krwi, którzy dzielą się życiem!
Z okazji świąt Bożego Narodzenia na tych, którzy 16 grudnia podzielą się z potrzebującymi darem krwi, czeka...
Nadleśnictwo Limanowa informuje, że sprzedaż choinek w odbywać się będzie w dniach 20 oraz 22 grudnia, w godzinach od 07:30 do 14:30.
Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Limanowa ogłasza nabór wewnętrzny na wolne stanowisko pracy: STARSZY KSIĘGOWY
Nadleśnictwo Limanowa informuje, iż w okresie 10.09. - 30.11.2021 r., w masywie góry Lubogoszcz prowadzone będą prace związane z pozyskaniem i zrywką drewna.
Zasadzony październik! 19.10.2021 | Magdalena Tomasiewicz ...
WIĘCEJ "Zanocuj w lesie" na terenie Nadleśnictwa Limanowa! 25.08.2021 | Magdalena Tomasiewicz ...
Zakończyła się ogólnopolska akcja #sadziMY z udziałem Pary Prezydenckiej. W czwartek - 30 września br. i piątek - 1 października br., we wszystkich nadleśnictwach w całej Polsce każdy chętny mógł...
Nadleśnictwo Limanowa informuje, iż w dniach od 01 października 2021 roku, na terenie powiatu limanowskiego odbywać się będzie ochronne szczepienie lisów przeciwko wściekliźnie.
Rusza ogólnopolska akcja #sadziMY z udziałem Pary Prezydenckiej. W najbliższy czwartek i piątek we wszystkich nadleśnictwach w całej Polsce każdy chętny otrzyma sadzonkę. Do rozdania mamy aż milion...
W dniach od 24 września do 4 października 2021 roku na terenie Nadleśnictwa Limanowa odbywać będzie się Akcja Straży Leśnej pod kryptonimem „Jesień 21”.
Ponad 17 tys. obiektów turystycznych Lasów Państwowych: miejsc biwakowania i kempingów, ośrodków wypoczynkowych i kwater, szlaków pieszych, rowerowych i konnych, a także parkingów, punktów...
W dniu 11 września 2021 r. na terenie leśnictwa Kostrza odbyły się ćwiczenia podmiotów KRSG „Kostrza 2021”. Organizatorem wydarzenia była Komenda Powiatowa PSP w Limanowej, we współpracy z...
Zarządzenie nr 21/2021 i 20/2021 Nadleśniczego Nadleśnictwa Limanowa z dnia 24.08.2021 r. 01.09.2021 | Magdalena Tomasiewicz ...

Asset Publisher Asset Publisher

XII Zawody Narciarskie Leśników o Puchar Dyrektora RDLP w Krakowie

W dniu 14 marca b.r. na stoku Stacji Narciarskiej Śnieżnica w Kasinie Wielkiej odbyły się XII Zawody Narciarskie Leśników o Puchar Dyrektora RDLP w Krakowie. Celem zawodów było rozpowszechnianie sportów zimowych i rekreacji wśród pracowników oraz ich rodzin wszystkich Nadleśnictw zgrupowanych w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie.

Zawody zostały rozegrane w dwóch konkurencjach: slalom gigant i zjazd snowboardowy. Uczestnicy rywalizowali w trzech klasyfikacjach: indywidualnej (rozróżnionej na 14 kategorii wiekowych kobiet i mężczyzn), drużynowej i rodzinnej. Na starcie stawiło się blisko 170 osób reprezentujących: biuro Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Gorczański Park Narodowy,  14 Nadleśnictw oraz członkowie ich rodzin i zaproszeni goście.

Wszyscy przybyli na zawody otrzymali pakiety startowe oraz koszulkę startową na pamiątkę. Ponadto zdobywcy miejsc I-III uhonorowani zostali pucharami, medalami oraz nagrodami rzeczowymi.

Mimo niesprzyjającej aury i trudnych warunków narciarskich wszystkim uczestnikom udało się ukończyć przejazd. Najszybszy czas wśród kobiet uzyskała Olga Pluta (Nadleśnictwo Krościenko) – 00:27.270, a wśród mężczyzn Krzysztof Pluta (Nadleśnictwo Krościenko) z czasem 00:28.170.

W klasyfikacji rodzinnej zwyciężyli Państwo Pluta – przedstawiciele Nadleśnictwa Krościenko. Wyrównana walka pozwoliła na wyłonienie, aż trzech rodzin zajmujących ex aequo drugie miejsce. Były to rodziny: Głodkiewiczów (Nadleśnictwo Nowy Targ), Błachów (Nadleśnictwo Nowy Targ) oraz Grabarzy (Nadleśnictwo Gorlice).

W klasyfikacji drużynowej prym wiedli przedstawiciele Nadleśnictwa Nowy Targ. Drugie miejsce zajęła ekipa z Krościenka, a  trzecie zespół z Nawojowej.

Wyróżniony został również najmłodszy zawodnik – 3 letni Jaś Sołtys, który mimo rywalizacji z dużo starszymi chłopcami, dzielnie radził sobie z trudami zawodów, co podziwiamy i liczymy, że będzie on przykładem dla wszystkich dzieci. Nagrodzony został również najstarszy zawodnik Pan Eugeniusz Kowalik – były Nadleśniczy Nadleśnictwa Stary Sącz.

Wszystkim przybyłym serdecznie dziękujemy. Uczestnikom rywalizacji gratulujemy ukończenia zawodów. Wygranym pierwszego, drugiego, trzeciego, ale i ostatniego miejsca z całego serca gratulujemy, zauważając fakt, że głównym celem tego spotkania była integracja braci leśnej i zabawa w miłej, przyjaznej i rodzinnej atmosferze. Dziękujemy również Stacji Narciarskiej Śnieżnica za umożliwienie rozegrania zawodów oraz Ratownikom Grupy Podhalańskiej GOPR za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem.

Magdalena Tomasiewicz