Asset Publisher Asset Publisher

Back

Ogólnopolski Bieg Papieski na terenie Nadleśnictwa Limanowa

Ogólnopolski Bieg Papieski na terenie Nadleśnictwa Limanowa

Małopolska Wojewódzka Komenda OHP w Krakowie w dniu 15 października br. zorganizowała na terenie Nadleśnictwa Limanowa i Gorczańskiego Parku Narodowego Ogólnopolski Bieg Papieski.

W przeddzień 44 rocznicy wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Papieża na terenie naszego Nadleśnictwa i Gorczańskiego Parku Narodowego, Komenda Wojewódzka Ochotniczych Hufców Pracy w Krakowie zorganizowała Ogólnopolski Bieg Papieski. W otwartym dla wszystkich biegu, którego trasa wiodła malowniczo położonym szlakiem wzdłuż rzeki Kamienica, uczestniczyła młodzież oraz kadra OHP, przedstawiciele samorządów, uczniowie miejscowych szkół, mieszkańcy i turyści. Bieg, będący elementem obchodów Dnia Papieskiego odbywał się w intencji pokoju na Ukrainie. Wszyscy uczestnicy otrzymali imienne dyplomy uczestnictwa i pamiątkowe medale.  Meta zlokalizowana była przy Papieżówce, skromnym szałasie, w którym w sierpniu 1976 r. przez ok. 2 tygodnie przebywał ówczesny metropolita krakowski kardynał Karol Wojtyła, przygotowując się na pracę Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego w Stanach Zjednoczonych. Punktem wieńczącym wydarzenie było złożenie wiązanki kwiatów pod umieszczoną obok budynku pamiątkową tablicą z wyrytymi słowami Jana Pawła II “Pilnujcie mi tych szlaków”.

Na polanie „Trusiówka” na uczestników i gości czekał przygotowany przez organizatora poczęstunek. Nadleśnictwo wystawiło stoisko edukacyjne, które cieszyło się dużym zainteresowaniem. Dzieci i młodzież brała udział w quizach i konkursach z nagrodami, a na wszystkich zainteresowanych oczekiwały nieodpłatnie przekazywane sadzonki rodzimych drzew. Mamy nadzieję, że posadzone drzewka przez wiele lat przypominać będą uczestnikom o tym wydarzeniu.

Dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą!


Asset Publisher Asset Publisher