Asset Publisher Asset Publisher

Back

XX Międzynarodowe Zawody w biegu na orientację „Limanowa Cup” z Nadleśnictwem Limanowa!

XX Międzynarodowe Zawody w biegu na orientację „Limanowa Cup” z Nadleśnictwem Limanowa!

W dniu 22.07.2023 r. Leśnicy z Nadleśnictwa Limanowa wyruszyli do lasu wraz z najmłodszymi uczestnikami XX Międzynarodowych Zawodów w biegu na orientację „Limanowa Cup”. Zainteresowanie spacerem było ogromne, więc na ścieżkę przyrodniczą wkroczyła dość liczna grupa przeszło 50-ciu młodych tropicieli przyrody, w przedziale wiekowym od 3 do 12 lat.

Podczas leśnego spaceru mali milusińscy mogli odkryć wiele ciekawostek z zagadnień leśnych. Dowiedzieli się między innymi jak rośnie las, co - my leśnicy- robimy w swojej pracy, jak określić wiek drzewa, kto mieszka w lesie. Mogli poznać odpowiedzi na nurtujące ich pytania, na przykład czy drzewa chorują. Dla najbardziej zaangażowanych uczestników po powrocie z wyprawy czekały drobne upominki.

Spacer odbył się w ramach projektu „Sportowa Natura 2023” – pokazujący współpracę klubów sportowych i Lasów Państwowych. Pomysłodawcą spaceru był Pan Witold Sochacki - trener i prezes UKS Patria Młynne, który w ramach projektu „Tropiciel Śladów - Limanowa Cup”, zaprosił nas do wzięcia udziału w wydarzeniu, za co bardzo dziękujemy i mamy nadzieję do zobaczenia za rok.


Asset Publisher Asset Publisher