Asset Publisher Asset Publisher

Bieżąca dostępność obiektów turystycznych

Nadleśnictwo Limanowa przekazuje poniżej informacje nt. bieżącej dostępności szlaków i obiektów turystycznych:

- z uwagi na prace z zakresu gospodarki leśnej odcinek czerwonego szlaku Zasadne - Gorc Kamienicki, przebiegający przez oddział 285a, Leśnictwa Gorc będzie zamknięty do dnia 29.03.2024 r.

- z uwagi na prace z zakresu gospodarki leśnej na odcinku szlaku zielonego - Szczyrzyc - Ciecień, przebiegającego przez oddział 45c, leśnictwa Kostrza mogą wystąpić utrudnienia w ruchu turystycznym. Prace będą trwały do 31.10.2024 r.

- z uwagi na prace z zakresu gospodarki leśnej na odcinku szlaku czerwonego (partie szczytowe Cietnia) - Szczyrzyc - Skrzydlna, przebiegającego przez oddział 45c, leśnictwa Kostrza mogą wystąpić utrudnienia w ruchu turystycznym. Prace będą trwały do 31.10.2024 r.

 

 

Lokalizację ścieżek i szlaków turystycznych o ograniczonej dostępności przedstawiają załączone mapy.

Pozostałe szlaki i obiekty turystyczne Nadleśnictwa Limanowa pozostają dostępne dla turystów.


Asset Publisher Asset Publisher

Back

Parking leśny Ciecień - Wieniec otwarty!

Parking leśny Ciecień - Wieniec otwarty!

W październiku otworzyliśmy kolejny w tym roku obiekt, który służyć ma wszystkim odwiedzającym lasy Nadleśnictwa Limanowa - leśnictwa Kostrza.

Parking leśny Ciecień - Wieniec znajduje się u podnóży jednej z ciekawszych gór Beskidu Wyspowego - Cietnia, który mimo, że nie jest wysoki - mierzy jedynie 829 m n.p.m., jest bardzo licznie odwiedzany przez wielu turystów - jest również ulubieńcem paralotniarzy. Na szczyt dostać możemy się, aż 7-mioma szlakami - z Przenoszy, Wiśniowej, Raciechowic, Szczyrzyca i Skrzydlnej.

Parking leśny znajduje się przy szlaku czerwonym i żółtym prowadzącym na szczyt, z miejscowości Szczyrzyc. Jego dokładną lokalizację znajdziecie tu: https://maps.app.goo.gl/5bLKgBJDbEi5pfWw8.

Zachęcamy do korzystania z nowego miejsca! Parking ma 25 miejsc postojowych, w tym jedno przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i jedno dla autobusu.

Prosimy o stosowanie się do znaków umieszczonych na obiekcie i poruszania się zgodnie z organizacją ruchu.

Parking Ciecień - Wieniec jest jednym z czterech planowanych do budowy w latach 2023-2024 na terenie Nadleśnictwa Limanowa!

Regulamin obiektu dostępny pod tym adresem:

https://limanowa.krakow.lasy.gov.pl/regulamin-korzystania-z-miejsc-postoju-pojazdow-oraz-parkingow-lesnych-na-terenie-nadlesnictwa-limanowa

Budowę parkingu sfinansowano ze środków Funduszu Leśnego!