Telefon interwencyjny ws. lęgów ptasich

Numer telefonu służy do informowania o przypadkach uszkodzeń lęgów ptasich na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Leśnik, z którym się Państwo skontaktują podejmie interwencję, by pomóc poszkodowanym ptakom. Aby interwencja mogła przebiegać sprawnie, prosimy o jak najbardziej precyzyjne określenie lokalizacji i przesłanie fotografii z miejsca zdarzenia.

W przypadku zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt właściwy kontakt to policja. Gdy w efekcie kolizji zwierzę zostało ranne, policjanci powinni skontaktować się z lekarzem weterynarii. Weterynarz podejmie decyzję, w jaki sposób pomóc czy też skrócić cierpienie zwierzęcia.

Przypominamy, że młode zwierzęta – ssaki, wyrośnięte pisklęta ptaków, czyli podloty – na ogół nie potrzebują pomocy człowieka. Ich taktyka to pozostawanie w ukryciu, gdy rodzice żerują bądź zdobywają pokarm dla potomstwa. Oceńmy, czy zwierzę nie jest poturbowane lub poranione. Jeśli nie, to zostawmy je tam, gdzie jest. Nie dotykamy zwierząt!

Telefon interwencyjny

509945410

Dodatkowe informacje


Asset Publisher Asset Publisher

Back

Akcja "Drzewko za surowce wtórne" w Limanowej

Akcja "Drzewko za surowce wtórne" w Limanowej

20 kwietnia, w godzinach w godzinach 9:00-13:00, w Limanowej odbyła się zbiórka surowców wtórnych. Niepotrzebną makulaturę, plastikowe butelki, aluminiowe puszki oraz zużyty sprzęt elektryczny wymieniane były na sadzonki kwiatów i innych roślin. Na zaproszenie Gazety Krakowskiej, Nadleśnictwo Limanowa również wzięło udział w tym przedsięwzięciu.

Ile warte jest 4 kg makulatury, 20 butelek PET, 20 puszek aluminiowych albo dwie sztuki zużytego sprzętu elektrycznego małego rozmiaru?

Wszyscy chętni mogli przekonać się o tym w ubiegłą sobotę. Wspomniane surowce wtórne można było wymienić na sadzonki - roślin ogrodowych, a także drzewek leśnych.

Celem akcji była oczywiście zbiórka surowców wtórnych, ale również umocnienie świadomości ekologicznej i jej promocja.

Leśnicy z Nadleśnictwa Limanowa podczas akcji zaprezentowali również swoje stoisko promocyjno - edukacyjne, które cieszyło się zainteresowaniem tych młodszych, ale i najmłodszych. W myśl idei "czym skorupka za młodu nasiąknie..." zachęcaliśmy do poznania niesamowitego świata drzew leśnych, ale przede wszystkim mówiliśmy o ich roli w naszym życiu.

Mamy nadzieję, że Wasze graby, świerki i modrzewie już dawno zasadzone! Do zobaczenia podczas następnej akcji!