Asset Publisher Asset Publisher

"Niedziela w Gorczańskim Parku Narodowym" - zapraszamy! 05.08.2021 | Magdalena Tomasiewicz ...
Bank Danych o Lasach to hurtownia danych gromadząca, przetwarzająca i udostępniająca informacje dotyczące lasów wszystkich form własności na terenie Polski. Finansowany jest ze środków funduszu...
Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK przygotował dla Nas - turystów - portal krajoznawczy, geoportal oraz aplikację mobilną. Narzędzia te prezentują przebieg szlaków turystycznych na terenie...
Nadleśnictwo Limanowa wykonało kolejne zadanie realizowane w ramach dofinansowanego z Funduszy Europejskich „Kompleksowego projektu ochrony gatunków i siedlisk przyrodniczych na obszarach...
Zgodnie z corocznym zwyczajem Nadleśnictwo Limanowa w dniu 27.06.2021 r. wzięło udział w akcji „Niedziela w Gorczańskim Parku Narodowym”, zorganizowanym na terenie parku dworskiego w Porębie...
UWAGA!!! PRACE LEŚNE!! Leśnictwo Mogielica! 27.05.2021 | Magdalena Tomasiewicz ...
UWAGA!!! PRACE LEŚNE!! Leśnictwo Skalne! 19.07.2021 | Magdalena Tomasiewicz ...
Ponad 17 tys. obiektów turystycznych Lasów Państwowych: miejsc biwakowania i kempingów, ośrodków wypoczynkowych i kwater, szlaków pieszych, rowerowych i konnych, a także parkingów, punktów...
Nadleśnictwo Limanowa wzięło udział w akcji „Sprzątamy Zieloną Małopolskę” organizowaną przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.
"Niedziela w Gorczańskim Parku Narodowym" - zapraszamy! 22.06.2021 | Magdalena Tomasiewicz ...
W dniu 04.06.2021 r. Nadleśnictwo Limanowa będzie nieczynne.
Szczepienie lisów wolnożyjących przeciwko wściekliźnie 29.04.2021 | Magdalena Tomasiewicz ...
"Zanocuj w lesie" na terenie Nadleśnictwa Limanowa! 28.04.2021 | Magdalena Tomasiewicz ...
Nadleśnictwo Limanowa wspiera walkę z COVID-19! 04.05.2021 | Magdalena Tomasiewicz ...
Majówka! 30.04.2021 | Magdalena Tomasiewicz ...
Majówka 21! 26.04.2021 | Magdalena Tomasiewicz ...
"Cztery żywioły w lasach"! Konkurs! 23.04.2021 | Magdalena Tomasiewicz ...
"Przywróć naszą Ziemię"! 22.04.2021 | Magdalena Tomasiewicz ...
Stop pożarom traw! 19.04.2021 | Magdalena Tomasiewicz ...
Edukacja zdalna! Zaczynamy! 13.04.2021 | Magdalena Tomasiewicz ...

Asset Publisher Asset Publisher

Poszukiwania z GP GOPR

W dniu wczorajszym - 23.02.2021 r. - ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR wraz z policjantami z Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej, strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej, okolicznych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej oraz członkami myślenickiej grupy poszukiwawczo - ratowniczej prowadzili poszukiwania zaginionego 48 - latka. W działaniach udział brało również siedmioro pracowników Nadleśnictwa Limanowa.

Rejon poszukiwań obejmował głównie Lubomierz - Rzeki, Gorc, Magorzycę i Wielki Wierch, ale również obszar Gorczańskiego Parku Narodowego - Kiczorę Kamienicką, rejon Turbacza, Ochotnicy i Łopusznej.

W działaniach uczestniczył również śmigłowiec Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego wraz z załogą.

Około godziny 16 patrol Ratowników GP GOPR na nartach skiturowych odnalazł poszukiwanego w rejonie niebieskiego szlaku prowadzącego z Nowej Polany na Gorc.

Przypominamy, że wychodząc w góry - zwłaszcza w okresie zimowym - należy pamiętać o odpowiednim obuwiu, ciepłych ubraniach, ciepłych rękawiczkach, czapce, podstawowej apteczce z folią NRC, a także czołówce, która może się nam przydać, gdy w górach zastanie nas noc.

Zima to często wędrówki w trudniejszych warunkach - duża pokrywa śniegu, mokry śnieg – nasza wycieczka może trwać dłużej - weźmy więc ze sobą termos z gorącym napojem, coś słodkiego. Bardzo ważnym towarzyszem naszych wędrówek po górach jest również telefon, ale nie byle jaki :) Taki z pełną baterią. Duża wilgoć i zimno powodują szybsze wyładowywanie się telefonu – zastanówmy się więc nad opcją zabrania ze sobą powerbanku.

Istotne jest również, żeby ktokolwiek z Waszej rodziny czy znajomych, wiedział gdzie idziecie, kiedy wrócicie. Pamiętajcie, że samotność w górach – zwłaszcza zimą - to nie jest dobre rozwiązanie.

Jak zawsze zachęcamy Was do aktywnego spędzania wolnego czasu na łonie natury - w lesie, na szlaku, w górach - pamiętajcie jednak, żeby dbać przede wszystkich dbać o swoje i innych bezpieczeństwo.

I oczywiście - gdybyście potrzebowali jednak udzielenia pomocy - z pewnością paru ratowników GOPR będzie chętnych zadbać o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo! 985 lub 601 100 300 to bezpośredni numer do nich. Pamiętajcie również o bardzo pomocnej aplikacji Ratunek, która znacznie ułatwi ich pracę.