Asset Publisher Asset Publisher

Limanowscy leśnicy przetransportowali rannego Orła przedniego do Leśnego Pogotowia w Mikołowie, działającego przy Nadleśnictwie Katowice.
Stałe współpracujemy z Ratownikami Grupy Podhalańskiej GOPR. Ta współpraca to przede wszystkim pomoc podczas działań ratowniczych i szkoleniowych, przekazywanie informacji o niebezpieczeństwach i...
W dniach od 6 do 14 marca br. realizowana będzie akcja Straży Leśnej pod kryptonimem "Wieniec 23".
W ostatnich dniach notujemy intensywne opady mokrego śniegu w temperaturze około 0 stopni C - w tej sytuacji często w lesie spotkać możemy zjawisko okiści. Nadleśnictwo Limanowa apeluje o rozważne...
Światowy dzień mokradeł 27.01.2023 | Paweł Twaróg ...
Nadleśnictwo Limanowa informuje, w trakcie sezonu łowieckiego na terenie nadleśnictwa odbywać się będą polowania zbiorowe na zwierzynę łowną organizowane przez koła łowieckie: Szarak, Jaworz,...
19 grudnia 2022 r. w Limanowej o godzinie 10:00 rozpoczął się III Kiermasz Bożonarodzeniowy. Wydarzenie zorganizował Powiat Limanowski. Nadleśnictwo - jako partner wydarzenia - również przywiózł na...
W dniu 18 grudnia plac przed siedzibą Opery przybrał zieloną barwę. Leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie, Nadleśnictwa Dąbrowa Tarnowska oraz Nadleśnictwa Limanowa zapewnili...
Nadleśnictwo Limanowa informuje o tymczasowym zamknięciu obiektu edukacyjno - turystycznego - miejsce odpoczynku "Ostra".
Nadleśnictwo Limanowa informuje, iż w dniach 16-23 grudnia odbywać będzie się sprzedaż choinek.
Działania gospodarcze w leśnictwie Gorc. 24.11.2022 | Paweł Twaróg ...
15 i 16 października przebiegał w Krakowie pod kątem imprez biegowych - 8. Cracovia Półmaraton Królewski i Mini Mini Kraków Run.
Małopolska Wojewódzka Komenda OHP w Krakowie w dniu 15 października br. zorganizowała na terenie Nadleśnictwa Limanowa i Gorczańskiego Parku Narodowego Ogólnopolski Bieg Papieski.
Tym razem to gorczańskie szlaki zapełniły się młodzieżą, która zgłosiła się na 68 Młodzieżowy Zlot Turystyczny im. Elfrydy i Czesława Trybowskich. Wprawdzie nie były to wyprawy takie jak dawniej,...
1 października na Rynku w Limanowej odbyła się uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wydarzenie połączone było z pokazem sprzętu służb mundurowych...
Zapraszamy wszystkich chętnych, i tych starszych i tych młodszych do wzięcia udziału w konkursie Leśne Inspiracje, którego tematem przewodnim jest "Piękno lasu".
W ramach czwartej edycji akcji #sadziMY - w dniach 29-30.09 br. - Nadleśnictwo Limanowa rozdawało sadzonki drzew leśnych.
Niedziela w Gorczańskim Parku Narodowym 15.09.2022 | Magdalena Tomasiewicz ...
Nadleśnictwo Limanowa informuje, iż w dniach od 23 września do 1 października 2022 roku, na terenie województwa małopolskiego odbywać się będzie ochronne szczepienie lisów przeciwko wściekliźnie.
Postępujące zmiany klimatu, objawiające się m.in. falami upałów, bądź długotrwałymi okresami suszy mają niekorzystny wpływ zarówno bezpośrednio na nas, jak i na środowisko w którym żyjemy. Polscy...

Asset Publisher Asset Publisher

Wspólne działania z KOSG

Karpacki Oddział Straży Granicznej współpracuje z wieloma służbami z terenu powiatu limanowskiego m.in. z KPP Limanowa czy Nadleśnictwami Stary Sącz oraz Limanowa.

Zapewnienie bezpieczeństwa turystów i odpoczywających w lesie to jeden z priorytetów działań Strażników Leśnych Nadleśnictwa Limanowa podczas działań realizowanych wspólnie z Funkcjonariuszami Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

Podczas minionego weekendu troje pracowników Nadleśnictwa Limanowa wspólnie z trzema Funkcjonariuszami KOSG z Nowego Sącza patrolowali teren Pasma Łososińskiego - od Sarczyna, aż po szczyt Jaworza.

Na efekty wspólnych patroli nie trzeba było długo czekać - ukaranych mandatami zostało dwóch quadowców.

Przypominamy, że art. 29 ustawy o lasach jasno określa możliwości poruszania się pojazdami silnikowymi po terenie leśnym. Zgodnie z tym ruch pojazdem silnikowym, zaprzęgowym i motorowerem w lesie dozwolony jest jedynie drogami publicznymi, natomiast drogami leśnymi dozwolony jest jedynie wtedy, gdy są one oznakowane drogowskazami dopuszczającymi ruch po tych drogach. Przepisy te nie obowiązują m.in. pracowników nadleśnictwa, funkcjonariuszy Straży Granicznej i innych organów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek publiczny czy osób zwalczających pożary oraz ratujących życie lub zdrowie ludzkie.

Pamiętajcie o tym poruszając się po lesie!

W związku z coraz częściej pojawiającymi się zapytaniami kierowanymi do Nadleśnictwa Limanowa informujemy, że działania Straży Leśnej obejmują teren zarządzany przez Lasy Państwowe.

Na pozostałych obszarach sprawy zarówno kradzieży drewna czy nielegalnych wjazdów na tereny np. lasów prywatnych prowadzą inne - odpowiednio do tego uprawione organy.