Wydawca treści Wydawca treści

Prace gospodarcze w leśnictwie Lubogoszcz 11.05.2022 | Magdalena Tomasiewicz ...
W odpowiedzi na liczne pytania Nadleśnictwo Limanowa informuje, że jest zainteresowane nabywaniem lasów i gruntów przeznaczonych do zalesienia od osób prywatnych.
Drewno – niezwykły surowiec i synonim ekologicznego stylu życia. Materiał, z którego zostały wykonane najcenniejsze polskie zabytki i obiekty kultu. Tworzywo dla artystów i rzemieślników....
WIĘCEJ "Zanocuj w lesie" na terenie Nadleśnictwa Limanowa! 25.08.2021 | Magdalena Tomasiewicz ...
26 czerwca br. wspólnie z Gorczańskim Parkiem Narodowym współorganizowaliśmy imprezę edukacyjną.
Prace gospodarcze w leśnictwie Lubogoszcz - masyw Lubogoszczy 24.06.2022 | Magdalena Tomasiewicz ...
Od 15 do 24 czerwca we wszystkich 429-ciu nadleśnictwach trwała ogólnopolska akcja sprzątania lasów, którą zainaugurował Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką.
Zapraszamy na piknik „Niedziela w Gorczańskim Parku Narodowym” 26 czerwca w Parku dworskim w Porębie Wielkiej - zaczynamy o godz. 14!
Trwają przygotowania do tegorocznych obchodów Dnia Krajobrazu. W tym roku Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska szczególną uwagę zwraca na multisensoryczny charakter krajobrazu i zachęca do...
Lasy Państwowe rozpoczynają trzecią edycję akcji „SprzątaMy”. 15 czerwca ogólnopolskie sprzątanie lasów zainauguruje Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką. Para prezydencka i wolontariusze zbiorą...
Nadleśnictwo Limanowa informuje, iż w pobliżu czarnego szlaku turystycznego Szczawa - Nowa Polana prowadzone będą działania gospodarcze związane z pozyskaniem i zrywką drewna.
„STOP PLASTIK - JAK DBAĆ O LAS I OCEANY” 10.05.2022 | Magdalena Tomasiewicz ...
Nadleśnictwo Limanowa informuje, iż w dniach od 25 - 29 kwietnia 2022 roku, na terenie województwa małopolskiego odbywać się będzie ochronne szczepienie lisów przeciwko wściekliźnie.
Już w najbliższą sobotę, 26 marca, będzie można wybrać się na wyjątkowy spacer w miłym towarzystwie. Leśnicy z 429 nadleśnictw w Polsce zapraszają na wspólną przechadzkę po pięknych, polskich...
Nadleśnictwo Limanowa informuje, że nie prowadzi sprzedaży sadzonek na szkółce zlokalizowanej w Szczyrzycu - Pogorzanach.
Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Limanowa ogłasza nabór wewnętrzny na wolne stanowisko pracy: INSTRUKTOR TECHNICZNY ds. Sprzedaży Drewna (na zastępstwo) w dziale Gospodarki...
Nadleśnictwo Limanowa informuje, iż w pobliżu trasy narciarstwa biegowego na Mogielicy (oddział 223b – ok 4 km od początku trasy na Wyrębiskach) prowadzone będą działania gospodarcze.
Uwaga POLOWANIE!!! 12.10.2021 | Magdalena Tomasiewicz ...
Górna część Pola Biwakowego "Wiatrówki" tymczasowo nieczynna! 18.01.2022 | Magdalena Tomasiewicz ...
W dniu 24.12.2021 r. Nadleśnictwo Limanowa będzie nieczynne.

Lista aktualności Lista aktualności

"Niedziela w Gorczańskim Parku Narodowym"!

15 sierpnia o godzinie 14.00 na Polanie Trusiówka w Lubomierzu - Rzekach rozpoczął się coroczny piknik edukacyjny "Niedziela w Gorczańskim Parku Narodowym", w którym po raz kolejny uczestniczyło Nadleśnictwo Limanowa.

Impreza edukacyjna jest rokrocznie organizowana wspólnie przez Gorczański Park Narodowy, Nadleśnictwo Limanowa, Grupę Podhalańską GOPR, Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie, Powiat Limanowski, Gminę Mszana Dolna i Zagórzańskie Dziedziny.

Początkowo pogoda nie dopisywała - burze i deszcz nie zachęcały do udziału w imprezie plenerowej, jednak wytrwałym miłośnikom przyrody, nawet intensywnie spadające z nieba krople nie przeszkadzały w zdobywaniu wiedzy. Na stoisku edukacyjnym Nadleśnictwa Limanowa bardzo wiele dzieci, jak i osób dorosłych, mogło sprawdzić swoją wiedzę leśną, przyrodniczo - leśną, dzięki możliwości wykonywania odbitek tropów w piasku mogli na chwilę zamienić się w prawdziwego tropiciela zwierząt leśnych, które możemy spotkać codziennie w naszych limanowskich lasach. Wszyscy mali i duzi uczestnicy spotkania, którzy aktywnie brali udział w zabawie zostali obdarowania małymi upominkami. Każdy zainteresowany mógł również otrzymać sadzonkę jodły!

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w pikniku edukacyjnym i zapraszamy do śledzenia naszej strony, aby na bieżąco śledzić prowadzoną przez Nas działalność edukacyjną!