Wydawca treści Wydawca treści

Nadleśniczy Nadleśnictwa Limanowa ogłasza nabór wewnętrzny (na zastępstwo na stanowisko księgowego.
Piąta edycja akcji #sadziMY odbędzie się 2 i 3 października. Na wielkie narodowe sadzenie drzew w roku poprzedzającym stulecie istnienia Lasów Państwowych leśnicy przygotowali milion sadzonek....
Nadleśnictwo Limanowa informuje, że w dniu 21.09.2023 r. wchodzi w życie Zarządzenie nr 23/2023 Nadleśniczego Nadleśnictwa Limanowa z dnia 21.09.2023 r. w sprawie wprowadzenia regulaminu...
Nadleśnictwo Limanowa informuje, iż w dniach od 23 września do 3 października 2023 roku, na terenie województwa małopolskiego odbywać się będzie ochronne szczepienie lisów przeciwko wściekliźnie.
We wrześniu otworzyliśmy kolejny - w tym roku - nowy obiekt edukacyjno - turystyczny - miejsce odpoczynku "Ostra".
Miejsca wyznaczone do rozpalania ognia 12.09.2023 | Magdalena Tomasiewicz ...
Nadleśnictwo Limanowa informuje, że w dniu 06.07.2023 r. wchodzi w życie Zarządzenie nr 12/2023 Nadleśniczego Nadleśnictwa Limanowa z dnia 06.07.2023 r. w sprawie wprowadzenia regulaminów...
Nadleśnictwo Limanowa wspólnie z Gorczańskim Parkiem Narodowym, Grupą Podhalańską GOPR, Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie, Powiatem Limanowskim, Zagórzańskimi Dziedzinami, Fundacją Macerat,...
Edward Siarka - Sekretarz Stanu, Pełnomocnik Rządu ds. Leśnictwa i Łowiectwa, Nadleśnictwo Limanowa oraz Gmina Limanowa zapraszają na Piknik Leśny, który odbędzie się 26 sierpnia 2023 r., na placu...
18 sierpnia 2023 r. - skrócenie otwarcia biura Nadleśnictwa 17.08.2023 | Magdalena Tomasiewicz ...
Zmarł leśniczy leśnictwa Jaworz - Ireneusz Mąka 17.08.2023 | Magdalena Tomasiewicz ...
14 sierpnia br. odbyło się otwarcie drogi w Gminie Mszana Dolna, wybudowanej przy wsparciu środków związanych z Funduszem Leśnym.
W 2023 r. na terenie Nadleśnictwa Limanowa powstanie kilka nowych obiektów edukacyjno - turystycznych. Kolejnym otwartym w tym roku jest miejsce odpoczynku "Nowa Polana" Gorc.
W 2023 r. na terenie Nadleśnictwa Limanowa powstanie kilka nowych obiektów edukacyjno - turystycznych. Jednym z nich jest miejsce odpoczynku "Przysłopek".
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie ogłasza XII edycję Małopolskiego Konkursu Fotograficznego „Leśne Inspiracje” 2023.
W niedzielę - 23 lipca - "Lato z Radiem" dotarło do Tymbarku.
W dniu 22.07.2023 r. Leśnicy z Nadleśnictwa Limanowa wyruszyli do lasu wraz z najmłodszymi uczestnikami XX Międzynarodowych Zawodów w biegu na orientację „Limanowa Cup”. Zainteresowanie spacerem...
W dniu 10 lipca br., w Mszanie Dolnej nastąpiło uroczyste otwarcie ulicy Leśnej, wyremontowanej m.in. ze środków Funduszu Leśnego.
W tym roku KSOS Baza Szkoleniowo-Wypoczynkowa „Lubogoszcz” obchodziła 100-lecie istnienia. Z tej okazji, 4 czerwca 2023 roku, odbyła się impreza jubileuszowa, w której udział wzięło również...
2 czerwca br. limanowscy leśnicy wybrali się do Krakowa, aby wspólnie z dziećmi świętować!

Lista aktualności Lista aktualności

II Małopolski Dzień dla klimatu

Po raz drugi na terenie Województwa Małopolskiego 22 kwietnia odbył się Małopolski Dzień dla Klimatu, czyli cykl wydarzeń oraz spotkań o tematyce ekologicznej organizowanych w 21 małopolskich powiatach z udziałem doradców do spraw klimatu i środowiska.

22 kwietnia w ramach II Małopolskich Dni dla Klimatu, Nadleśnictwo Limanowa wspólnie z Powiatem Limanowskim przeprowadziło akcję pn.: "Od Powiatu dla Klimatu".

Symbolem akcji były drzewa. Dla mieszkańców przygotowano ok. 3000 sadzonek różnych gatunków drzew iglastych i liściastych. 500 szt. wiązów, grabów i sosen przekazało Nadleśnictwo, a ponad 2500 szt. jodeł, dębów i buków przekazało Starostwo Limanowskie.

Drzewa są jednym z najważniejszych elementów naszego leśnego środowiska. Wszystkie drzewa liściaste i iglaste produkują tlen. 1 ha lasu wchłania tyle węgla, ile wyadala go w ciągu godziny 200 osób. 1 ha lasu wchłania w ciągu roku 3600 kg węgka, filtrując 16 mln m3 powietrza. 1 sosna dostarcza tlenu dla 3 osób.

Lasy uczestniczą w naturalnym obiegu węgl w przyrodzie - pochłaniają CO2 i wiążą pochodzący z niego węgiel w biomasie, ograniczając ilość gazów cieplarnianych w atmosferze i stabilizując klimat.