Lista aktualności Lista aktualności

Szkolenie z pierwszej pomocy z GP GOPR!

Stałe współpracujemy z Ratownikami Grupy Podhalańskiej GOPR. Ta współpraca to przede wszystkim pomoc podczas działań ratowniczych i szkoleniowych, przekazywanie informacji o niebezpieczeństwach i zagrożeniach, stanach szlaków turystycznych i miejsc udostępnionych do zwiedzania, a także dróg dojazdowych do kompleksów leśnych.

W lesie zdarzają się wypadki przy pracach leśnych, w lesie swój wolny czas spędza też coraz więcej osób, w związku z tym bardzo istotne jest podnoszenie kwalifikacji i umięjętności leśników pracujących w Nadleśnictwie Limanowa. 6 marca Grupa Podhalańska GOPR przeprowadziła szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla pracowników biurowych i leśnych.

Szkolenie objemowało: ocenę miejsca zdarzenia, wezwanie służb do zdarzenia, ocenę stanu poszkodowanego, przeprowadzenie RKO – resuscytacja krążeniowo – oddechowa – u dorosłego, dziecka, noworodka, zabepieczanie ran, użycie staz taktycznych.

Końcem roku wyposażyliśmy biuro Nadleśnictwa - zlokalizowane przy ulicy Kopernika 3 w Limanowej - w defibrylator AED. Szkolenie obejmowało też zagadnienia związane z jego użyciem. W ubiegłym roku jeden ze Strażników Nadleśnictwa został Ratownikiem Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, dodatkowo w najbliższym czasie samochód Straży Leśnej zostanie wyposażony w apteczkę i AED co pozwoli zapewnić jeszcze lepsze bezpieczeństwo wszystkim spędzającym swój wolny czas w lesie - do czego już dziś zachęcamy!!