Lista aktualności Lista aktualności

Zaproszenie na II Małopolski Dzień dla Klimatu w Powiecie Limanowskim

Po raz drugi na terenie Województwa Małopolskiego odbędzie się Małopolski Dzień dla Klimatu, czyli cykl wydarzeń oraz spotkań o tematyce ekologicznej organizowanych w 21 małopolskich powiatach z udziałem doradców do spraw klimatu i środowiska. W organizację akcji włącza się również Powiat Limanowski poprzez kampanię ,,Od Powiatu dla Klimatu’’. Nadleśnictwo Limanowa również bierze udział w wydarzeniu.

W dniach 20 – 22 kwietnia 2023 roku Powiat Limanowski za pośrednictwem Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa przeprowadzi Kampanię edukacyjno- informacyjną pod hasłem: ,,Od Powiatu dla Klimatu’’. Jej głównym celem jest dotarcie do jak największej grupy mieszkańców Powiatu Limanowskiego i zwiększenie świadomości dotyczącej roli, jaką spełniają drzewa i zieleń w środowisku. Podsumowanie kampanii ,,Od Powiatu dla Klimatu’’ odbędzie się w sobotę 22 kwietnia br. o godzinie 11.00 na płycie limanowskiego rynku, gdzie będzie można otrzymać m.in. sadzonkę drzewa.

Zmiana klimatu to jedno z najważniejszych wyzwań, przed jakimi już dziś stajemy jako społeczeństwo.  Gwałtowne zjawiska pogodowe, ulewne deszcze powodujące powodzie i lokalne podtopienia, fale upałów i  susze – to tylko niektóre przykłady negatywnych skutków zmiany klimatu, które obserwujemy już dziś w naszych okolicach. Nie jesteśmy jednak wobec nich bezradni! Możemy zrobić naprawdę dużo – od inwestycji w odnawialne źródła energii po drobne codzienne nawyki.

Klimatyczne, kwietniowe aktywności w ramach II edycji Małopolskiego Dnia dla Klimatu w poszczególnych powiatach rozpoczynają się w różnym terminie, oferując mieszkańcom regionów różnorodne atrakcje. m.in. rodzinne eko – zabawy, inspirujące do codziennego dbania o klimat i środowisko, lekcje ekologiczne , warsztaty plenerowe, konkursy w szkołach i przedszkolach. Najważniejszym punktem będzie natomiast wspólne sadzenie drzew w ramach akcji #drzewodlaklimatu.

Serdecznie zachęcamy mieszkańców Powiatu Limanowskiego do włączenia się w wydarzenia II Małopolskiego Dnia dla Klimatu! Spotkajmy się by pokazać troskę o naszą planetę i najbliższe środowisko.

Kampania informacyjno-edukacyjna prowadzona jest w ramach realizacji Projektu LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA ,, Wdrażanie Regionalnego Planu Działania dla Klimatu i Energii’’