Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

100-lecie Bazy Sportowo Wypoczynkowej Lubogoszcz

100-lecie Bazy Sportowo Wypoczynkowej Lubogoszcz

W tym roku KSOS Baza Szkoleniowo-Wypoczynkowa „Lubogoszcz” obchodziła 100-lecie istnienia. Z tej okazji, 4 czerwca 2023 roku, odbyła się impreza jubileuszowa, w której udział wzięło również Nadleśnictwo Limanowa.

4 czerwca przywitał Nas piękną pogodą - od godziny 10.00 stoiska: Nadleśnictwa Limanowa, Zagórzańskich Dziedzin, Grupy Podhalańskiej GOPR, Gorczańskiego Parku Narodowego, Bazy Lubogoszcz czekały na wszystkich zainteresowanych.

Na odwiedzających Bazę czekały rodzinne zabawy na świeżym powietrzu, zajęcia plastyczne dla dzieci, gry i zabawy edukacyjne, ścianka wspinaczkowa, malowanie twarzy, most linowy, tyrolka, questy.

W trakcje imprezy miejsce miały warsztaty - kulturowe: „Jak powstają tradycyjne zagórzańskie sery” oraz „Jak wyrabia się świecie z plastra pszczelego”, warsztaty taneczne: „Pieca zadym nie troncojcie”, warsztaty przyrodnicze: „Czy sowy są naprawdę mądre”.

Nadleśnictwo Limanowa prowadziło warsztaty z zakresu budowy domków - każdy zainteresowany mógł zbudować - według swojej własnej idei - domek dla owadów. Podczas imprezy odbyła się również wycieczka z leśnikiem po ścieżce edukacyjnej „Lubogoszcz”.

Idea wspierania pszczół i owadów przyświecała wszystkim elementom znajdujących się na stoisku nadleśnictwa - na pamiątkę wizyty na Lubogoszczy każdy mógł otrzymać nasionka łąki kwietnej, a także sadzonki graba.

Dziękujemy za przybycie na Lubogoszcz! Ilość zainteresowanych budowaniem własnego domku dla owadów przeszła nasze najśmielsze oczekiwania! 

Już dziś zapraszamy Was na kolejną imprezę - "Niedziela z GPN", która odbędzie się 27 sierpnia br. w Lubomierzu - na Trusiówce - Rzekach - z pewnością będziemy konstruktorami kolejnych obiektów dla najliczniejszej gromady zwierząt, ale i będziemy mogli spróbować potraw prosto z Lasu!


Lista aktualności Lista aktualności