Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Bajkowe Ferie z Limanowskim Domem Kultury! Vol. 2!

Bajkowe Ferie z Limanowskim Domem Kultury! Vol. 2!

            Jak co roku Limanowski Dom Kultury na czas ferii zimowych zorganizował dla dzieci zajęcia i warsztaty, które prowadzi również Nadleśnictwo Limanowa.

            Pierwsza edycja warsztatów, która odbyła się 29 stycznia br. obejmowała ciekawostki przyrodnicze, roślinność i zwierzęta, które spotkać możemy nie tylko w baśniach i bajkach, ale i również podczas codziennych spacerów do lasu. Celem warsztatów, których tytuł brzmiał "Baśniowy Las" było stworzenie własnej kompozycji baśniowego lasu zamkniętego w słoiku. 

           5 lutego br. odbyła się druga edycja warsztatów, podczas których poznawaliśmy najpiękniejsze i najmądrzejsze bajkowe ptaki - sowy! Dzieci mogły poznać sowy jakie możemy spotkać w Polsce, a także dowiedzieć się co oznacza kolor oczu u sów, czy pęki piór, które wyglądają jak uszka u puchacza rzeczywiście służą mu jako uszy do słuchania, co to jest wypluwka, ile powiek ma oko sowy i do czego służy migotka, a najważniejsze dlaczego warto chronić sowy i jakie zagrożenia mogą spotkać na swojej drodze. Podczas warsztatów każdy wybrał maskę swojej ulubionej sowy i zamienił ją w karnawałową maskę!

           Dziękujemy za uczestnictwo w Naszych zajęciach podczas tegorocznych ferii i mamy nadzieję dozobaczenia za rok! :)