Położenie

Nadleśnictwo Limanowa usytuowane jest w centralnej części województwa małopolskiego, w powiecie limanowskim. Graniczy z pięcioma nadleśnictwami z RDLP Kraków: Myślenice, Brzesko, Stary Sącz, Krościenko i Nowy Targ, a także z Gorczańskim Parkiem Narodowym.

Historia

Lasy w granicach obecnego Nadleśnictwa Limanowa były przed ich upaństwowieniem własnością prywatną jako lasy przydworskie, kościelne oraz spółki „Saturn S.A.” w Sosnowcu. Przejście ich na własność Skarbu Państwa nastąpiło w chwili wydania dekretów PKWN z 26 listopada i 12 grudnia 1944 r. Początek Nadleśnictwa Limanowa sięga więc 1945 roku, kiedy na obecnie zarządzanym terenie utworzono 3 Nadleśnictwa: Kamienica, Poręba Wielka i Limanowa.

Organizacja nadleśnictwa

Nadleśnictwo jest podstawową, samodzielną jednostką organizacyjną Lasów Państwowych działającą na podstawie ustawy o lasach. Podlega Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, która prowadzi nadzór i koordynuje działania na swoim terenie. Nadleśnictwa dzielą się na leśnictwa.

Asset Publisher Asset Publisher

Back

Podsumowanie 6-tej edycji #sadziMY

Podsumowanie 6-tej edycji #sadziMY

12 kwietnia odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji Lasów Państwowych pn.: #sadziMY.

W ramach akcji #sadziMY leśnicy przygotowują sadzonki drzew leśnych, które można otrzymać nieodpłatnie we wszystkich nadleśnictwach w Polsce, których jest 429. Wszystkie razem - na 12 kwietnia - przygotowały milion sadzonek różnych gatunków drzew i krzewów.

Podczas wiosennej edycji akcji narodowego sadzenia, Nadleśnictwo Limanowa przygotowało ponad 2,5 tysiąca sadzonek świerków, jaworów, cisów, lip, dzikich jabłoni, kłokoczki i jarzębiny.

Zainteresowanie tegoroczną wiosenną edycją przerosło Nasze oczekiwania ;) Jednocześnie cieszymy się, że tak chętnie obsadzacie swoje ogrody i najbliższe otoczenie.

Wszystkim dziękujemy za przybycie, ogarnia Nas smutek, że nie wystarczyło dla każdego, ale już dziś zapraszamy na jesienną edycję #sadziMY!